Які фактори впливають на курс валют у банках

1 April 2021

Фінансові аналітики говорять, що курс валют у банках Дніпра (Дніпропетровська) онлайн перевіряє більше 70% українців, оскільки від нього залежить, скільки грошей необхідно для комфортного життя.

Справа в тім, якщо курс валют у всіх банках Дніпра (Дніпропетровська) зміниться, то варто очікувати підвищення цін на продукти харчування, одяг, взуття та товари першої необхідності.

Про те, як довідатися актуальний курс валют у банках Дніпра (Дніпропетровська) і які фактори мають на нього безпосередній вплив, читайте в нашій статті.

Що таке курс валют, його види

Курс валют у банках України – це співвідношення національної валюти до іноземної валюти, тобто скільки буде коштувати гривня стосовно валют інших країн. Або на світовому ринку курс валют це співвідношення валюти однієї країни до валюти іншої країни.
курс валют в банках
На ринку іноземних валют в Україні існує кілька видів курсів:

 • офіційний – установлюється Національним банком України і є орієнтовним для операцій з іноземною валютою в Україні;
 • ринковий – курс валют, по якому реально здобувається та продається валюта, часто відрізняється від офіційного курсу;
 • міжбанківський (біржовий) – в Україні торги іноземною валютою між банками проходять на Міжбанківському валютному ринку України (МВРУ виконує роль біржі валют). За підсумками торгів щодня встановлюється міжбанківський курс, на підставі якого НБУ формує офіційний курс;
 • курс покупця – сума, яку необхідно заплатити за покупку одиниці необхідної іноземної валюти;
 • курс продавця – сума, що ви одержите за продаж одиниці конкретної іноземної валюти.

Основним регулятором і творцем курсу валют у банках України є Національний Банк України, що щодня (крім свят і вихідних), по завершенню торгів на МВРУ встановлює офіційний курс валют і розсилає його по банках. Таким чином, банки ввечері одержують офіційний курс валют, на підставі якого формують свій курс валют наступного дня.

Крім типів курсів, існує ще два способи формування офіційного курсу валют у банках:

 • плаваючий – коли курс валют у банках формується на підставі торгів іноземної валюти;
 • фіксований – коли НБУ фіксує курс на деякий строк за рахунок своїх резервів для стабілізації ситуації на ринку інвалют і зміцнення національної валюти.

Формування курсу валют у банках

курс валют по банкамКоротенько про те, хто визначає та регулює курс валют у банках:

 1. Роль біржі іноземної валюти в Україні виконує Міжбанківський валютний ринок України (МВРУ).
 2. Щодня банки продають і купують валюту на МВРУ. Щодня по завершенні торгів МВРУ підраховує курс валют і передає його в НБУ.
 3. НБУ у свою чергу аналізує результати торгів на МВРУ та встановлює офіційний курс. Після чого повідомляє банки в день завершення торгів курс наступного дня (крім святкових і вихідних днів).
 4. При формуванні курсу валют банки аналізують ситуацію на валютному ринку України, на основі цих даних додають свою комісію до офіційного курсу НБУ та установлюють свій власний підсумковий курс для населення.
 5. Курс валют у банках для операцій на міжбанківському валютному ринку визначається на момент проведення транзакції, залежно від попиту та пропозицій іноземної валюти на ринку.

Від чого залежить курс у банках

На сьогодні в Україні щодня формується плаваючий курс валют. Факторів, які впливають на курс валют у банках дуже багато, ми ж розглянемо основні з них:
формування курсу валют в банках

 1. У першу чергу курс у банках прямо залежить від офіційного курсу НБУ (а от на курс НБУ впливає вже більша кількість факторів, включаючи зовнішню економіку, політичну ситуацію й т.д.).
 2. Від розміру комісії, що банк додає до офіційного курсу валют національного банку. Кожний банк має право самостійно визначати розмір комісії до офіційного курсу НБУ, у зв’язку, із чим ми бачимо різні курси валют у різних банках.
 3. Сума комісії банка також залежить від обсягів купівлі/продажу іноземної валюти зроблених безпосередньо самим банком.
 4. Стабільність і репутація банку. Найчастіше, чим ці показники вище, тим обсяги обороту іноземної валюти більше та відповідно – курс вигідніше.

Експерти виділяють п’ять основних факторів, від яких залежить ситуація на банківських табло:

 • ситуація в зовнішній політиці;
 • довіра громадян до національної валюти;
 • економічна ситуація в країні;
 • рівень інфляції.

Останнім часом до цього списку можна дописати й інформаційні вброси, що провокують панічні настрої в суспільстві. Завдяки їм біля банкоматів з’являються кілометрові черги, а попит на іноземну валюту збільшується в геометричній прогресії.

Як формується курс валют у банках за рубежем

Утворення курсу валют у банках з міцною економікою небагато відрізняється від формування курсу в банках України

курс валют в иностранных банкахОсновна світова біржа, на якій відбуваються валютні торги – це Форекс. Усього, на Форексі представлено більше 70 пар світових валют. Основні з них: долар США, євро, швейцарський франк, британський фунт стерлінгів, японська єна, австралійський долар, новозеландський долар, канадський долар, південноафриканський ранд, сінгапурський долар, мексиканське песо, ізраїльський шекель, норвезька крона, шведська крона, датська крона й т.д.. Ці валюти більше стійкі й менш залежні від внутрішньої економіки своєї країни. На формування курсів валют у банках цих країн впливає більша кількість зовнішніх факторів, чим на утворення курсу гривні.

Як бачимо, гривня не бере участь у торгах на світовому валютному ринку Форекс, що говорить про її слабку стабільність. Гривня сьогодні перебуває в основному під впливом внутрішньої економіки країни та складної політичної ситуації, на відміну від великих світових валют, оборот яких відбувається по всьому світі.

Швидкий і вигідний обмін на сервісі Money 24

Сервіс Money 24 у Дніпрі пропонує не тільки вигідний, але й безпечний обмін. Співпрацюючи з нами, ви:

 • відслідковуйте курс у динаміці: перегляд курсу валют на графіках за обраний період часу дозволить оцінити положення на ринку та скласти подальші прогнози;
 • заощаджуєте особистий час: добратися до обміннику Money 24 не важко буде, адже він розташований у самому центрі Дніпра та працює сім днів у тиждень;
 • користуєтеся розширеними опціями на сайті: прорахувати курс валют на калькуляторі та перевести будь-яку суму інвалюти можна всього за пару клацань. Також у вас є можливість переглядати актуальні крос-курси, рятуючи себе від зайвих ручних підрахунків.

В Money24 ви знайдете більше вигідний курс валют чим у банках і більша розмаїтість основних світових валют для обміну!

Схожі публікації
Що таке комерційний курс валют і як він формується
Що таке комерційний курс валют і як він формується
1 April 2021

В Україні діють два курси валют - комерційний і офіційні. Перший установлюють обмінні пункти, другий - Національний банк України (НБУ) після ...

Як встановлюється курс долара в банках Дніпра?
Як встановлюється курс долара в банках Дніпра?
1 April 2021

Курс долара в банках Дніпра ґрунтується на офіційній інформації від Нацбанку України. Він щодня оголошує ціну гривні у вираженні інвалют. Інші ...

Курс долара на чорному ринку
Курс долара на чорному ринку
1 April 2021

Долар - сама популярна грошова одиниця у світі. Вона використовується для міжнародного інвестування, оплати закордонних товарів, зберігання ...

Курс євро на чорному ринку
Курс євро на чорному ринку
1 April 2021

Євро - валюта, що може знадобитися вам для здійснення міжнародних платежів, поїздки в подорож по європейських країнах, закордонного інвестування, ...