Що таке комерційний курс валют і як він формується

1 April 2021

В Україні діють два курси валют – комерційний і офіційні. Перший установлюють обмінні пункти, другий – Національний банк України (НБУ) після одержання результатів торгів на міжбанку. Це відбувається щодня о 16:00, щоб у бізнесменів, авторів стартапів і інших учасників фінансових угод була можливість зробити транзакцію за актуальним курсом із самого ранку.

Що стосується комерційних організацій, то вони грають за іншими правилами. По яким саме, читайте в нашім огляді.

Комерційний курс валют і поведінкові фактори

комерційний курс валютЯкщо офіційний курс валют установлюється всього один раз у добу, то комерційний може змінюватися протягом дня кілька разів.

Справа в тому, що в обмінних пунктів немає чітких обмежень, і вони можуть міняти комерційний курс валют так, як їм вигідно.

Показовий приклад – введення воєнного стану в десяти областях України 26 листопада. Тоді, усього за пару днів, долар «підріс» на пару гривень (з 28, 76 до 30), а багато українців почали масово скуповувати валюту. При цьому офіційний курс застиг у той період на оцінці 28, 76 грн.

Аналогічна ситуація спостерігалася й взимку 2015 року. НБУ продавало долар за 27 грн, а комерційний курс становив у той час 38-40 доларів.

Які фактори впливають на комерційний курс валют в Україні

курс валют комерційнийФінансові аналітики говорять, що комерційний курс валют може «похитнутися» через будь-які зміни, що відбуваються в політичній, економічній або соціальній сфері.

Все залежить, наскільки резонансним буде подія, і які настрої він викличе серед українців.

На приклад із введенням воєнного стану ми побачили бажання українців «запастися» іноземною валютою взапас, щоб одержати «підстрахування» на випадок переїзду в інше місто або в країну. На обміні валют можна тільки виграти. Так, і стереотип про те, що зберігати заощадження потрібно в іноземній валюті нікуди не дівся.

Панічні настрої «підігріли» і ЗМІ. Вони зіграли на головних страхах населення – залишитися без гроша в кризу. Добре, що ситуація вже стабілізувалася.

Але якщо ви хочете знати актуальний у Дніпрі курс долара і обмінювати гривні за стабільним курсом валют, звертайтеся в наші обмінні пункти в Дніпрі. Залишіть заявку на сайті та міняйте гроші за курсом, зафіксованому на моменті заповнення онлайн-анкети.

Схожі публікації
Які фактори впливають на курс валют у банках
Які фактори впливають на курс валют у банках
1 April 2021

Фінансові аналітики говорять, що курс валют у банках Дніпра (Дніпропетровська) онлайн перевіряє більше 70% українців, оскільки від нього залежить, ...

Як встановлюється курс долара в банках Дніпра?
Як встановлюється курс долара в банках Дніпра?
1 April 2021

Курс долара в банках Дніпра ґрунтується на офіційній інформації від Нацбанку України. Він щодня оголошує ціну гривні у вираженні інвалют. Інші ...

Курс долара на чорному ринку
Курс долара на чорному ринку
1 April 2021

Долар - сама популярна грошова одиниця у світі. Вона використовується для міжнародного інвестування, оплати закордонних товарів, зберігання ...

Курс євро на чорному ринку
Курс євро на чорному ринку
1 April 2021

Євро - валюта, що може знадобитися вам для здійснення міжнародних платежів, поїздки в подорож по європейських країнах, закордонного інвестування, ...