Як встановлюється курс долара в банках Дніпра?

1 April 2021

Курс долара в банках Дніпра ґрунтується на офіційній інформації від Нацбанку України. Він щодня оголошує ціну гривні у вираженні інвалют. Інші банківські установи встановлюють наявний курс для населення. Він відрізняється від даних ЦБ, тому що допускаються відхилення в рамках 5-7%.

Ціна долара важлива для багатьох громадян і для представників бізнесу, оскільки долар основна іноземна валюта в Україні:

курс долара в банках Дніпропетровська

 • в американській валюті проводяться операції по зовнішній торгівлі;
 • люди зберігають заощадження в доларах;
 • нерухомість та авто часто продається в доларах;
 • долари використовуються для подорожей за кордон.

Скільки коштує долар сьогодні? – популярний запит в інтернеті з 2014 року, тому що до цього часу курс був зафіксований інструментами НБУ на відносно стабільному рівні. На даний момент ціна формується ринком, відчутні зміни курсу можуть відбутися в будь-який день.

Фактори, що впливають на банківський курс долара

Курс долара в банках Дніпра залежить від наступних ключових факторів.
курс долара в банках дніпропетровська

 1. Стабільність економіки. Стрибки курсу гривні до американської грошової одиниці відбуваються за рахунок зміни ВВП і зовнішнього боргу, обсягів держбюджету т інфляції, ситуації на ринку нерухомості та праці.
 2. Грошово-кредитна політика. Нацбанк регулює курс UAH/USD за допомогою процентних ставок. Щоб національна валюта зміцнилася, вони знижуються. Активізується кредитування та споживання, зменшується інфляція. Бажаний результат також досягається за допомогою відкритої торгівлі доларом і впровадження інструментів валютного контролю.
 3. Вартість сировини. Ціна долара прямо пов’язана із ціною нафти, адже США – її великий імпортер. Якщо сировина дорожчає, долар девальвується. Та ж динаміка спостерігається й із золотом.

Також курс долара в банках Дніпропетровська залежить від сальдо торговельного балансу. Він відображає кількість завезених і вивезених товарів і послуг. Наприклад, якщо Україна більше імпортує, чим експортує, відбувається відтік інвалюти із країни. Відповідно, через дефіцит долар дорожчає.

Політичне положення країни – другорядний фактор, але також здатний вплинути на ціну USD. Наприклад, після подій 2014 року і початку військового конфлікту між Україною та РФ гривня різко девальвувала стосовно долара. Тому на курс долара в обмінниках Дніпра впливають будь-які політичні події, у тому числі законодавчі та податкові зміни.

Скільки коштує долар і від чого це залежить

Ціна долара формується під впливом попиту та пропозиції на валюту в конкретний момент на Міжбанківському валютному ринку.

Процес формування ціни долара:
курс долара дніпро банки

 1. Банки виходять на ринок із пропозицією продати валюту або з потребою купити певну суму, для зовнішніх торговельних операцій юридичних клієнтів або з доручення від фізичних осіб.
 2. Якщо на ринку існує істотний дисбаланс між попитом та пропозицією, то для стримування курсу, НБУ робить валютні інтервенції або скуповує залишки.

Попит на американську валюту формується за рахунок:

 • покупців газу;
 • фізичних осіб, які накопичені гроші переводять в іноземну валюту (щоб уберегти від знецінювання);
 • компаній-імпортерів (побутової техніки, автомобілів, інших товарів);
 • банків, державних організацій і інших компаній, яким потрібно погашати зовнішні борги;
 • торговців, які здобувають долари з метою перепродажу.

Іноземну валюту на український міжбанківський ринок поставляють:

 • компанії-експортери (зернових, соняшникового масла, металургійної та іншої продукції);
 • міжнародні кредитори у вигляді кредитних траншів.

Обмін доларів у Дніпрі: де краще?

Курс долара банки Дніпропетровська встановлюють не самий вигідний, чого не скажеш про компанію Money 24. Ми піклуємося про клієнтів, тому пропонуємо:

 • конвертувати гроші по раніше зафіксованій ставці онлайн;
 • заглиблюватися у вивчення аналітики, прогнозів і новин по фінансам;
 • замовляти перекази коштів у будь-яку частину світу;
 • одержувати знижки при регулярному або оптовому обміні.

Перед відвідуванням обмінного пункту Money 24 у Дніпрі, скористайтеся калькулятором на сайті, щоб прорахувати, яку суму потрібно віддати за одержання інвалюти.

Схожі публікації
Що таке комерційний курс валют і як він формується
Що таке комерційний курс валют і як він формується
1 April 2021

В Україні діють два курси валют - комерційний і офіційні. Перший установлюють обмінні пункти, другий - Національний банк України (НБУ) після ...

Які фактори впливають на курс валют у банках
Які фактори впливають на курс валют у банках
1 April 2021

Фінансові аналітики говорять, що курс валют у банках Дніпра (Дніпропетровська) онлайн перевіряє більше 70% українців, оскільки від нього залежить, ...

Курс долара на чорному ринку
Курс долара на чорному ринку
1 April 2021

Долар - сама популярна грошова одиниця у світі. Вона використовується для міжнародного інвестування, оплати закордонних товарів, зберігання ...

Курс євро на чорному ринку
Курс євро на чорному ринку
1 April 2021

Євро - валюта, що може знадобитися вам для здійснення міжнародних платежів, поїздки в подорож по європейських країнах, закордонного інвестування, ...