1

Сценарії девальвації курсу гривні до долара у 2022 році

25 Січня 2022

Поступове збільшення вартості долара з початку 2022 року стало однією з новин, що обговорюються найбільше. Майже кожен українець цікавиться, який курс долара у Дніпропетровську буде найближчим часом. Така інформація допомагає більш ретельно та раціонально планувати свої покупки та інші дії, пов’язані з іноземною валютою. Сьогодні разом із компанією Money 24 пропонуємо розглянути, які існують сценарії девальвації гривні у новому році.

Прогнози по курсу гривні у Дніпрі на 2022 рік

На думку фінансових аналітиків, рівень курсу гривні у Дніпрі може бути різним залежно від впливу зовнішніх факторів. Усього виділяють три сценарії розвитку подій: базовий, оптимістичний та песимістичний.

Згідно з базовим сценарієм, вартість національної валюти по відношенню до американського долара коливатиметься в межах 28.5-32 UAH. Оптимістичні прогнози передбачають не таку сильну девальвацію: ціна долара становитиме від 27 до 29 гривень. А ось песимістичний сценарій розглядає найнесприятливішу ситуацію для українців, адже ціна долара може досягти 60 чи навіть 80 гривень.

Від чого буде залежити курс валют у Дніпрі

Для кожного з прогнозів готівкового курсу долара в Дніпрі експерти наводять свої доводи. Вони виділяють ключові фактори, які можуть вплинути на співвідношення USD/UAH. Пропонуємо розглянути їх докладніше, залежно від кожного сценарію.

долар в обмінниках Дніпро

Песимістичний

Можливість значної девальвації гривні пов’язують із геополітичними ризиками. Вже протягом багатьох років цей фактор впливає на валютний курс. Наприклад, на початку конфлікту з Росією у 2014-1015 національна валюта знецінилася на 300%. Якщо раніше курс становив 8 грн за долар, то пізніше він виріс до 32 грн за короткий проміжок часу.

Але експерти зазначають, що зараз вплив геополітичної ситуації як фактору, що повторюється, вже буде не таким сильним. Тому за умови найгіршого сценарію девальвація може становити від 120% до 190%.

Є й інші чинники, що сприяють розвитку песимістичного сценарію. Наприклад, це стрімке зростання імпорту через підвищення попиту на товари поряд зі слабкою динамікою експорту. Також сюди відносять кардинальні зміни у світовому масштабі (перегляд монетарної політики США, обвал на ринку нерухомості чи фінансових інструментів).

курс покупки долара Дніпро

Базовий

Аналітики з’ясували, від чого залежить курс валют у Дніпрі, який відповідає базовому сценарію. Це:

  • Активний експорт зернових культур;
  • Підтримка золотовалютних резервів на поточному рівні;
  • Висока вартість енергоносіїв;
  • Помірне зростання імпорту щодо експорту.

Оптимістичний

Долар в обмінниках Дніпра стабілізується та буде вигідним щодо гривні, якщо в Україні підтримуватиметься високий рівень урожайності, а також зберігатимуться сприятливі ціни на цю категорію експорту. Приплив валюти за фінансовим рахунком може забезпечити підтримку гривні. Це може бути як збільшення припливу іноземних інвестицій, так і покупка гривневих ОВДП нерезидентами. Додатково зміцненню національної валюти може сприяти Центральний банк, якщо вживе необхідних заходів для запобігання девальвації.

Актуальний курс гривні до долара та вигідний обмін у Дніпрі

На сьогоднішній день курс покупки долара у Дніпрі становить 28.3 гривень. Як ситуація розвиватиметься найближчим часом – невідомо. Адже ми вже з’ясували, що багато різних факторів можуть вплинути на співвідношення USD/UAH. Але компанія Money 24 завжди готова допомогти вам із вигідним обміном валют. Звертайтеся в будь-який зручний час та фіксуйте курс онлайн.

Схожі публікації
Курс долара та євро на сьогодні. Чого варто чекати – зростання чи падіння?
Курс долара та євро на сьогодні. Чого варто чекати – зростання чи падіння?
18 Листопада 2021

Кожного мешканця України цікавлять курси долара та євро на сьогодні, адже ця інформація впливає практично на всі сфери нашого життя. Знання динаміки ...