1

Курс долара та євро на сьогодні. Чого варто чекати – зростання чи падіння?

18 November 2021

Кожного мешканця України цікавлять курси долара та євро на сьогодні, адже ця інформація впливає практично на всі сфери нашого життя. Знання динаміки валют дозволяє нам вибирати оптимальний час для обміну, вигідно зберігати заощадження, укладати контракти з іноземними партнерами та робити покупки. Сьогодні ми поговоримо про те, як змінилася вартість EUR та USD за останній час і чого варто очікувати у найближчому майбутньому.

Поточна ситуація з курсом євро та долара в Дніпрі

курс валюти долара та євроКожен, хто цікавиться економікою, зауважив, що останнім часом ціна євро та долара знизилася, а національна українська валюта зміцнила свої позиції. І це сталося несподівано, адже зазвичай восени вартість цих грошових одиниць зростає. Незважаючи на класичні сезонні тенденції, долар у жовтні встановив рекорд 26.2 грн, а євро – 30.2 грн. Як ми бачимо, різниця між доларом та євро зберігається стабільною.

Чому так сталося? Фінансові аналітики стверджують, що головна причина – це збільшення обсягів доходів експортерів. За першу половину 2021 року експорт в Україні значно перевищував імпорт. Порівняно з минулим роком, прибуток від експорту чорних металів зріс на 80%. Також цього року був рекордний урожай зернових культур, тож збільшились і надходження від продажу аграрної продукції на експорт.

Крім того, курс євро та долара до гривні змінився за рахунок збільшення валютних надходжень від трудових мігрантів та скорочення попиту на іноземну валюту серед громадян.

Чинники, що впливають на курс долара та євро до гривні у Дніпрі

Експерти виділяють кілька ключових факторів, які найближчим часом впливатимуть на курс валюти долара та євро (позитивно чи негативно). Це:різниця між доларом та євро

  • Потужна підтримка з боку експортерів. Завдяки збільшенню цін на металургійну та сільськогосподарську продукцію країна отримує більше прибутків, тому гривня зміцнюється.
  • Скорочення обсягів купівлі іноземних грошей. Зараз українці купують набагато менше євро та доларів, ніж раніше. Вважається, що така тенденція збережеться та дозволить підтримувати стабільний курс.
  • Витрати із державного бюджету. У листопаді-грудні здійснюється понад 25% річних витрат. Якщо на рахунках Держказначейства буде достатньо коштів для покриття зобов’язань, виникне надлишок гривні й валюта послабиться.
  • Запаси для опалювального сезону. Не виключена ситуація, що для роботи теплоелектростанцій до України доведеться імпортувати вугілля. У такому разі гривня буде схильна до девальвації.

Прогнози курсу євро та долара на 2022 рік

Як поводитиметься курс долара до гривні та євро в Україні в найближчому майбутньому? Складаючи проект бюджету на 2022 рік, держава спрогнозувала середньорічний курс на рівні 28,6 гривень. Передбачається, що до кінця року він ще трохи зросте – до 28,7 гривень. Якщо аналізувати прогнози МВФ, ми бачимо оптимістичнішу картину: курс долара має становити 27.4 грн. А у Міністерстві Економіки вважають, що середня вартість американської валюти складатиме 28.5 грн у 2022 році. Щодо євро, орієнтовна ціна складе 31.2-32 грн.

З огляду на ці прогнози, чи варто купувати долари та євро зараз? Відповідь очевидна: поки курс знизився, в іноземну валюту можна вкладатися. Адже у будь-якому разі наступного року очікується зростання. А за вигідним обміном валют ви завжди можете звернутися до компанії Money 24 у Дніпрі.