Як формується наявний курс валют у Дніпрі

31 March 2021

Для багатьох українців наявний курс валют — індикатор економічної та фінансової стабільності. Тому будь-яка його зміна викликає панічні настрої та бажання швидше скупити іноземні гроші в найближчій обмінці Дніпра.

Насправді, відноситися до наявного курсу потрібно більш спокійно та усвідомлювати, що на нього впливають зовнішні фактори. У зв’язку з нестабільною політичною ситуацією, курс гривні до грошових одиниць інших країн постійно змінюється. На відміну від міжбанківського курсу, яким користуються банки для проведення операцій між собою, наявний курс – це той, по якому міняють гроші українці в обмінних пунктах або на чорному ринку. Пропонуємо розібратися, від чого залежать коливання вартості інвалют, і де краще їх конвертувати.

Як формується наявний курс валют

В Україні курс місцевої грошової одиниці встановлюється на МВРУ – міжбанківському валютному ринку країни. Там щодня проходять торги між банківськими установами. Одні готові продати валюту, інші бажають купити неї. Якщо Нацбанк залишається незадоволеним результатом торгів, відбуваються інтервенції. Він або викуповує надлишки грошової маси, або вливає додаткові кошти в оборот.
готівковий курс валют Дніпро
Попит на інвалюту формується за рахунок споживання іноземних товарів місцевим населенням. Також на даний показник впливають фізичні і юридичні особи, яким потрібно погашати боргові зобов’язання. Пропозиція – це, головним чином, прибуток від експортованих з України товарів, допомога МВФ і наявні кошти, увезені в країну фізичними особами.

Наявний курс валют також перебуває під впливом міжбанківського ринку. Якщо в день торгів попит сильно перевищить пропозицію, вартість грошової одиниці виросте. Ту ж динаміку можна буде спостерігати, якщо держава поширить слухи, наприклад, про відмову в одержанні наступного траншу МВФ.

Приватні особи, у яких здійснюється продаж наявної валюти, також нерідко створюють штучний ажіотаж. Вони спеціально змушують населення панікувати і скуповувати інвалюту, що приводить до росту її ціни.

Політика, економіка, фінанси та наявний курс валют

Щоб зрозуміти, як сильно зміниться наявний курс валют найближчим часом, фінансисти рекомендують вивчити зведення новин. Увагу приділите трьом факторам:
готівковий курс валют в Дніпропетровську

  • дата одержання чергового траншу від МВФ;
  • розвиток подій на сході країни;
  • ціна за барель нафти.

Перший фактор благотворно впливає на наявний курс валют у Дніпрі та в інших містах країни, оскільки знижується ажіотаж навколо іноземних грошей. Також економіка одержує необхідні “вливання” для розвитку.

Що стосується другого фактору, то він сприяє росту долара, євро та інших іноземних валют. Навіть найменше загострення військового конфлікту сприяє зміні “розкладу” в обмінних пунктах і провокує інтерес українців до покупки іноземної валюти.

Продаж наявної валюти стає більш активним, коли вартість “чорного золота” зменшується. Це сприяє зниженню ціни долара, що тільки на руку українцям, оскільки з’являється шанс поповнити запаси “на чорний день” при менших витратах.

Наявний курс валют: кому і навіщо дізнаватися

Інформація про наявний курс валют корисна для тих, хто збирається відвідати інші країни. Поїздка в туристичну подорож або ділову поїздку – вагомий привід звернутися до послуг обмінника, щоб по прибуттю в місце призначення уникнути небажаних ситуацій.

Також дізнаватися наявний курс необхідно людям, пов’язаним з веденням бізнесу. Іноземна грошова одиниця може знадобитися, щоб завершити міжнародну угоду, замовити товари закордоном або направити інвестиції в привабливий проект.

Відслідковувати наявний курс – гарна ідея, якщо ви регулярно переводите заощадження в стабільну валюту, наприклад, долар або євро. Так можна виловити момент для найбільш вигідного обміну.

Money 24 – обмін валют по вигідному наявному курсі

Вибрати компанію Money 24 у Дніпрі для конвертації валют – завжди вірне рішення, тому що:

  1. Ми пропонуємо масу онлайн-послуг. На сайті можна дивитися крос-курси, користуватися калькулятором, замовляти перекази по Україні та в інші країни, фіксувати наявний курс валюти перед відвідуванням обмінного пункту;
  2. Ми заощаджуємо ваш час. Пункт обміну Money 24 розташований у самому центрі Дніпра та приймає клієнтів по будніх днях;
  3. Ми надаємо свіжі економічні дані. Графічна інформація про ріст і падіння наявних курсів інвалют допоможе оцінити ринкову ситуацію та зробити прогноз.

За вигідним наявним курсом і особливими умовами оптового обміну звертайтеся до послуг компанії Money 24 Дніпро.